Viļakas novada domes mājas lapa

Jauno vides pētnieku konkurss ”Skolēni eksperimentē” arī šogad

Arī šogad Valsts Izglītības satura centrs rīko jauno vides pētnieku forumu „Skolēni eksperimentē”. 18.februārī Viļakas Valsts ģimnāzijā notika jauno vides pētnieku konkurss „Skolēni eksperimentē” 1. kārta. Konkursā piedalījās Viļakas pamatskolas skolēni- Keita Emīlija Orlovska, Ieva Martiņenko, Santa Saida, Egija Kokoreviča, Katrīna Ostrovska, Daniels Baklagins, Mežvidu pamatskolas skolniece Kristiāna Kokoreviča un Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni- Laura Bratuškina un Megija Bordāne.

Dalībnieki patstāvīgi veica praktiskus ar vidi saistītus pētījumus un eksperimentus. Arī šogad  eksperimentu un pētījumu piedāvājums bija dažāds.

Vai Jūs zināt, kā var izgatavot papīru, kāpēc dažas lietas grimst, citas peld, kāpēc mālam pievieno olas un kā var paslēpt glāzi? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes varēja rast šajā konkursā.

Viļakā ir ļoti skaista Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca, kuras  celtniecības laikā pirms 120 gadiem māla ķieģeļiem pievienoja olas. Kāpēc šādi darīja? Uz šo jautājumu atbildi mēģināja rast Keita Emīlija Orlovska, kura  ar mālu veica  eksperimentu, lai noskaidrotu, kāpēc ķieģeļiem pievienoja olas. Eksperiments veikts gada garumā, lai pārbaudītu māla cietību un izturību.   Šis eksperiments tika izvirzīts uz Rīgu, uz 2. kārtu, kas notiks 15. martā. Lai Keitai Emīlijai veicas!

Skatītāju simpātiju balvu ieguva Viļakas pamatskolas skolniece Katrīna Ostrovska ar pētījumu „Kāpēc dažas lietas grimst, citas peld?”

Interesants eksperiments bija Mežvidu pamatskolas skolniecei Kristiānai Kokorevičai. Kristiāna bija pacentusies ne tikai parādīt eksperimentu, bet arī eksperimenta aprīkojumu  - pudeli bija pārvērtusi  par skaistu nezvēru.

Vai Jūs zināt, ka Viļakā un tās apkārtnē ir sastopami šādi interesantie koki: koks uz divām kājām, divi vienā – degunkoks un pēdu koks, zaļais vilnis (aug daudz sūnu ), virves koks, pāvu salidojums, koki – rētu aizaudzētāji, koku tilts(savienojušies 2 koku stumbri un saauguši kopā). Šādus nosaukumus šiem interesantajiem kokiem ir devušas Viļakas Valsts ģimnāzijas skolnieces Laura Bratuškina un Megija Bordāne, kuras bija pētījušas mūsu apkārtnē dažādus kokus. Viņu pētījums „Savdabīgi koki Viļakā un tās apkārtnē” liek aizdomāties par to, cik skaista un interesanta daba ap mums.

Eksperimenti skolēniem  bija izdevušies. Paldies skolēniem un viņu skolotājiem Inesei Rēvaldei, Tamārai Makarovai un Valentīnai Bečai par piedalīšanos un atbalstu Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes rīkotajā pasākumā.

Izglītības metodiķe Inese Circene

 

20.02.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...