Viļakas novada domes mājas lapa

Žetonu vakars Viļakas Valsts ģimnāzijā

"Vienreiz tik pasaule gūstama

Tik plaša kā karaļvalstība, -
Tik jaunībā."

Katru gadu februāra pirmajā  sestdienā Viļakas Valsts ģimnāzija pulcē savus absolventus uz kārtējo Žetonu vakaru,  kad 12.klase, ieejot pēdējā vidusskolas posmā, saņem skolas simbolu – žetonu. Žetonu vakars ir tas svinīgākais un skaistākais brīdis, kas kalpo kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēguma sprintam, pierāda savu apņemšanos nopietni strādāt un sevi apliecināt. Skolu šajā vakarā rotāja krāšņas dekorācijas, zālē valdīja svētku gaisotne un pie skatuves rosījās pozitīva satraukuma pārņemti 12.klases jaunieši.

Šī gada 12.klase ir kolorīta un kontrastu pilna klase. Tās 15 absolventus un audzinātāju Aiju Leitenu visspilgtāk raksturoja violetais tonis – tas ir karalisks, piesātināts, noslēpumains, simbolizē gudrību un briedumu, tas ir dziļš un izteiksmīgs tonis un ļāva absolventiem  izskatīties grezni. Ikdienā skolēni ir ļoti aktīvi – darbojas novada jauniešu, ir aizrautīgi sportisti un hokeja fani, muzicē un vada pasākumus, dzied skolas korī un dejo Viļakas KN deju kolektīvā, sasniedz labus rezultātus šaušanā, ir guvuši augstus rezultātus ZPD izstrādē un dažādu priekšmetu mācību olimpiādēs. Klases audzinātāja katram dāvināja  laimes pakavs kā talismanu veiksmei un novēlēja izvirzīt sev lielus mērķus, jo  viens no svarīgākajiem veiksmes principiem ir konkrēts mērķis, atvērtība un pozitīva domāšana. Lai arī reizēm ceļš uz izvirzīto mērķi nebūs viegls, bet ar pacietību un neatlaidīgu darbu ir iespējams pārvarēt jebkuru šķērsli.

Šogad viskuplākajā skaitā  Žetonu vakarā  bija pulcējušies skolas absolventi, kuri skolu beiguši pirms 1, 5, 10, 20, 30, 40 un 50 gadiem. Viņi kavējās skolas gadu atmiņās, vēlēja siltus ceļa vārdus divpadsmitajiem, mīļi sveica savus audzinātājus un šodienas skolas kolektīvu svētkos.

Turpinājumā sekoja atraktīvs, jautrs un daudzveidīgs koncerts saviem vecākiem, skolotājiem, skolasbiedriem un viesiem, kurā 12. - tie prata sevi prezentēt no vislabākās puses. Gribējām ar profesionāļu palīdzību attīstīt un parādīt savas muzikālās, kustību un ritma prasmes, saliekot to visu vienā,  jo uzskatām, ka klase, kurā ir tik daudz muzikāli apdāvinātu jauniešu, spēj sagatavot neaizmirstamu vakaru. Vakara vadītāju lomu uzņēmās 12. klases skolēni Karīna Makšāne un Nauris Molčanovs, kurš devās meklēt Laimes zemi. Neiztika, protams, bez maziem pārpratumiem, taču tas viss pieder pie lietas. Vakara viesi varēja iepazīties ar divpadsmito sarūpētiem video par sevi karikatūru veidā un ar savu neparastu ierašanos uz Žetonu vakaru.  Meklējot Laimes zemi, Nauris satika dīvainus radījumus (priekšnesums neona gaismā „Strausi”,  un liliputi), izceļoja prūšu zemi (deja „Es izjāju prūšu zemi”), kavējās saldsērīgās atmiņās (deja „Meitu māte”, puišu dziesma „Toli dzeivoj”), izballējās ballītē kopā ar lustīgajiem muzikantiem Zani Briediņu, Armandu Ločmeli un Artūru Loginu, kurā satika atraktīvos gados vecākus dejotājus, kurus meistarīgi atveidoja Arnis Leitens un Jevģēnijs Manžurcevs. Roberts Veins, Zane Briediņa un Armands Ločmelis izpildīja veltījumu vecākiem – dziesma „Māmiņai”. Visus uzjautrināja zvaniņu skaņas klases puišu sniegumā. Bet noslēgumā  emocionāli izskanēja kopējā dziesma „Vienā laivā”.

Paldies visiem, kas atrada laiku un piedalījās kopīgā darbā. Īpaša pateicība visiem, kuri palīdzēja koncerta sagatavošanā: Initai Roginskai, Ilonai Bukšai, Inetai Lindenbergai, Skaidrītei Veinai, Arnim Prancānam, Valdim Kikučam , Arvilam Zelčam, Juliānam Zarembam, kā arī 11- jām klaseēm par svētku sajūtu un pārsteigumiem.

Izjūtās dalījās 12.kl.audzinātāja A.Leitena

 

10.02.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...