Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kā veidot attiecības ar Dievu?

Viļakas Romas katoļu draudzē tika organizēts Alfa kurss. Nodarbības sākās oktobrī, tikšanās notika trešdienu vakaros Viļakas kultūras un radošo industriju centrā (bijušajā klostera ēkā), viss kurss iekļāvās 10 lekcijās.

Alfa kurss ir iespēja iepazīt kristīgo ticību, uzzināt par to vairāk, mācīties veidot patiesas attiecības ar Dievu.  Tā ir vieta, kur cilvēki var atnākt un uzdot savus jautājumus, iedziļināties pārdomās un meklēt atbildes. Nodarbības  sākas ar īsu lūgšanu, seko kopīgas vakariņas ar jautrām sarunām. Vakara svarīgākā daļa ir lekcija par kādu no tēmām („Kas ir Jēzus?”, „Kā iegūt ticību?”, „Kāpēc un kā man lūgt?”, „Kā un kāpēc lasīt Bībeli?”, „Kā Dievs mūs vada?”, „Kā pretoties ļaunumam”, „Vai Dievs dziedina šodien?” „Kam vajadzīga Baznīca?” u. c.) un pēc tās - diskusijas mazajās grupās.

Viļakā Alfa kursu apmeklēja dažādu vecumu interesenti, kopā pulcējās 13 līdz 16 cilvēki. Lekcijas lasīja priesteri: Staņislavs Kovaļskis, Staņislavs Prikulis, Arnis Maziļevskis un Rinalds Broks, kā arī pašas kursu dalībnieces. Ar mums kopā vienmēr bija draudzes prāvests Staņislavs Kovaļskis un misionāres Signe un Ineta. Nodarbību laikā mēs visi sadraudzējāmies, kļuvām atvērti dažādām diskusijām, droši uzdevām jautājumus, dalījāmies pieredzē un izteicām savu viedokli. Lai gan formāli mums bija jāievēro zināms Alfa kusa reglaments, arī pēc pl. 21:00 vakarā vēl gribējās turpināt sarunas, aizmirstot par mājas rūpēm un sekojošo darba dienu. Kad programmā paredzētās tēmas bija apskatītas, secinājām, ka vēlamies vēl satikties un pārrunāt mums interesējošus jautājumus. Spītējot pamatīgam salam, 29. janvārī atkal sapulcējāmies un runājām par 10 Dieva baušļiem. Domu apmaiņa bija spraiga un patiesa. Februārī nolēmām tikšanās pārtraukt, bet turpinājums noteikti sekos. Liels paldies Initai Raginskai par nodarbību koordinēšanas darbu!

Alfa kursa dalībnieku atsauksmes:

Regīna: Ar nepacietību tika gaidīti trešdienu vakari. Jau agrāk esmu izjutusi nepieciešamību  sanākt kopā, lai runātu par garīgām lietām. Alfa kursā tika piedāvāta šī iespēja, kur piedzīvota kopības sajūta, vienotība, saņemtas atbildes uz dažādiem jautājumiem. Runājot ar kursa dalībniekiem, praktiski visi ir atzinuši, ka ir vajadzīga šāda kopā sanākšana. Kursa noslēgumā radās jautājums: "Vai būs turpinājums?" Ir jāatzīst, ka viens no nedēļas vakariem bija pavadīts brīnišķīgā gaisotnē - pie tējas galda ar humoru, dziesmām, sarunām un patīkamām emocijām. Tāpēc aicinu izmantot iespēju un piedalīties nākošajos Alfa kursos.

Marta: Lai gan regulāri apmeklēju sv. Mises, tomēr lekcijās guvu daudz jaunu atziņu un noskaidroju man interesējošus jautājumus. Patika draudzīgā gaisotne grupā.

Skaidrīte: Pēc priestera uzaicinājuma man bija dota brīnišķīga iespēja apmeklēt Alfa kursus. Zinot to, ka ticība cilvēkus garīgi bagātina, izvēlējos pēc darba atslēgties no ikdienas rūpēm, nomierināt prātu, piepildīt sirdi ar garīgām vērtībām. Draudzīgā un mājīgā gaisotnē klausījāmies Kristīgo ticību, diskutējām, dalījāmies liecībās. Iepazinām un izpratām sevi un citus, jutāmies gaidīti. Sirds siltums staroja no grupas biedriem un sasildīja mūsu sirdis. Tajos mirkļos sadzīviskās nebūšanas izgaisa un kļuva mazsvarīgas. Alfa nodarbības cilvēkus atraktīvā un praktiskā formā iepazīstināja ar kristīgās ticības pamatiem. Tā bija koncentrēta un efektīva evanģelizācijas programma cilvēkiem, kuri aiz ikdienas dimensijas vēlas ieraudzīt ko vairāk, vēlas rast atbildes uz vissvarīgākajiem savas dzīves jautājumiem. Alfa kurss palīdz draudžu locekļiem gan atdzīvināt savu ticību, iemācoties stāstīt par to citiem, gan arī atrast savu vietu dzīvē. Patika arī tas, ka Alfa kursu drīkst apmeklēt dažādu konfesiju pārstāvji. Pēc evaņģēlija, Dievs debesīs mums ir viens un mēs visi esam Dieva bērni.

Laima: Jauki pavadīti trešdienu vakari. Man  bija interesantas tās tēmas, kuras stāstīja ar dažādiem piemēriem. Vieglāk palika atmiņā. Īpaši patika "Es un baznīca". Man pēc Alfa kursa apmeklēšanas ir lielāka drosme, ja kaut ko nezini par baznīcas lietām, tad vari uzprasīt priesterim vai kādam citam un sagaidi atbildi. Iepriekš labāk noklusē.

Daiga: Šajā laikā kļuvu garā stiprāka, labāk izpratu Dieva vārdu un sajutu Svētā Gara darbību. Guvu pozitīvas emocijas un iedvesmojos labiem darbiem.

Rutta: Alfa kurss aizrauj un pievelk. Piedalieties un Jūs nenožēlosiet!

Tagad misionāres Ineta un Signe organizē Alfa kursu jauniešiem Viļakas jauniešu iniciatīvu centra telpās (ģimnāzijas ēkā).

Alfa kursa dalībniece Rutta Jeromāne

06.02.2014
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...