Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Atbalsts uzņēmējiem

Hipotēku banka no 2014. gada 1. janvāra strādā ar jaunu nosaukumu – valsts akciju sabiedrība „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” (saīsināti – ALTUM). Tāpat Hipotēku banka (tagad ALTUM) ir mainījusi statusu un 2014.gadu sākusi kā finanšu institūcija, nevis banka.

Par pārmaiņām stāsta ALTUM Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis.

Kāpēc Hipotēku banka pārdēvēta par ALTUM?

Vārds ALTUM mums un mūsu klientiem nav svešs. To jau kopš 2005.gada nesusi Hipotēku bankas struktūrvienība, kas nodalīti no komerciālajiem pakalpojumiem nodarbojās ar valsts atbalsta programmu īstenošanu. Latīņu valodā altum nozīmē augsts, dziļš, pamatīgs, pilnīgs. Tāds ir arī mūsu skatījums uz mums uzticētājiem pienākumiem, izsniedzot valsts atbalsta aizdevumus uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai. Nosaukumu mainām, lai iezīmētu mūsu pārtapšanu no bankas par attīstības finanšu institūciju.

Tā ka ALTUM nesniedz noguldījumu un citus komercbanku pakalpojumus un nodarbojas tikai ar uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmu aizdevumu izsniegšanu, ALTUM ir mainījusi arī statusu un turpmāk būs finanšu institūcija, nevis banka.

Vai ALTUM turpinās Hipotēku bankas iesākto?

Jā, ALTUM darbības mērķis ir nemainīgs. Ar jauno nosaukumu ALTUM turpināsim īstenot valsts atbalsta programmas, un sniegsim valsts atbalsta finansējumu Latvijai nozīmīgām jomām, tai skaitā biznesa uzsākšanai un paplašināšanai, mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, lauksaimnieku atbalstam. Kā ALTUM finanšu institūcija iekļausies topošajā vienotajā attīstības finanšu institūcijā, kas tiks veidotaapvienojot ALTUM, Latvijas Garantiju aģentūru un Lauku attīstības fondu.

Vai nosaukuma un statusa maiņa rada izmaiņas klientiem?

Līdz ar nosaukuma maiņu ALTUM sadarbība ar esošajiem klientiem nemainīsies – klientu apkalpošanu turpināsies esošajā klientu apkalpošanas tīklā, deviņās filiālēs un 18 attīstības programmu klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. Līgumi klientiem nebūs jāpārslēdz, arī uzņēmuma reģistrācijas numurs saglabājas līdzšinējais.

Jāpiebilst, ka vizuāli Hipotēku banka par ALTUM pārtaps pakāpeniski pirmā pusgada laikā, kas nozīmē, ka arī izkārtnes uz filiālēm un konsultāciju centriem nomainīsim pakāpeniski.

Ko ALTUM piedāvā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem?

Arī 2014.gadā kopumā sešās dažādās valsts atbalsta programmās uzņēmējiem pieejami aptuveni 70 miljoni eiro. Tāpat kā līdz šim, mazāki un lielāki aizdevumi pieejami plašam uzņēmēju lokam.

Jaunajiem uzņēmējiem paredzēta Starta programma, kuru līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Tā piedāvā gan aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem, gan bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai, kā arī mācības uzņēmējdarbībai nepieciešamo zināšanu iegūšanai.

Starta programmā paredzēta arī aizdevuma procentu subsīdija 70% un 80% apmērā, kas palīdz aizdevuma procentu maksājumu segšanā. Tas nozīmē, ka biznesa uzsācējiem, kas savas idejas īstenošanai finansējumu aizņemsies ALTUM Starta programmā, atkarībā no uzņēmuma darbības ilguma, tiks segti 80% vai 70% no kopējās aizdevuma procentos maksājamās summas. Uzņēmējam pašam būs jāmaksā tikai 20% vai 30% no šīs summas.

Starta programmas ietvaros tiek atbalstīti projekti līdz 85 372,31 eiro (60 tūkstoši latu)ar klientalīdzdalībuvismaz 10% apmērā.Klienta līdzdalība nav nepieciešama, ja aizdevuma summa nepārsniedz 7 114,36 eiro (5000 latu).

Tāpat piedāvājam mikrokreditēšanas programmu, kas ir ļoti populāra un tajā var vienkāršākā veidā saņemt aizdevumu līdz 14 228,72 eiro (10 tūkstošiem latu).

Lielāki aizdevumi ir pieejami MVU izaugsmes aizdevumu un Komersantu konkurētspējas uzlabošanasvalsts atbalsta programmās. MVU izaugsmes aizdevumu programmā var saņemt aizdevumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem līdz 426861,54 eiro (300 tūkstoši latu) vienam komersantam vai 3 130 317,98 eiro (2 miljoni latu) lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem.Programmas aizdevumi ir pieejami arī pakalpojumu nozarēs strādājošajiem mikro un mazajiem komersantiem, ja aizdevumu kopējā summa vienam komersantam šīs programmas ietvaros nepārsniegs 42 686,15 eiro (30 tūkstoši latu).

Komersantu konkurētspējas uzlabošanās programmā apgrozāmo līdzekļu un investīciju aizdevumu summa ir līdz 2 134 307,72 eiro (1,5 miljoni latu) vienam vai savstarpēji saistītiem uzņēmumiem.

Speciālas programmas ir arī lauksaimnieku vajadzībām – apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programma, kā arīALTUM piedalās arī lauksaimniecības zemes iegādes programmas īstenošanā – pieņemam aizdevuma pieteikumus un izvērtējam, tos, savukārt lēmumu par aizdevuma piešķiršanu pieņem Lauku Attīstības fonds.

Iepriekšējos gados dažādām uzņēmēju vajadzībām Hipotēku banka piešķīrusi vairāk nekā 288 miljonus latu (409 miljonus eiro), atbalstīti vairāk kā 4500 Latvijas uzņēmēju projekti, saglabātas esošās un radītas tūkstošiem jaunu darbavietu. Sākot ar 2014.gadu, iesākto turpina ALTUM! Novēlu veiksmīguun izaugsmes bagātu Jauno gadu!

Kur saņemt vairāk informācijas par ALTUM piedāvājumu?

Informācija par ALTUM piedāvātajām valsts atbalsta programmām uzņēmējiem pieejama mūsu mājas lapā www.altum.lv un deviņās filiālēs, tostarp Gulbenē, Rīgas ielā 47 (darba laiks katru darbdienu no 8.30 – 17.00) un Attīstības programmu konsultāciju centros visā Latvijā. Tuvākais konsultāciju centrs atrodas Balvos (Brīvības ielā 46A) un tas apmeklētājiem ir atvērts pirmdienās no 9.00 – 14.00 un trešdienās no 14.00 – 17.00.

 

 

 

28.01.2014
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raita, Jogita, Evija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...