Viļakas novada domes mājas lapa

Aicinām skolēnus piedalīties stādu audzēšanas konkursā "Dārznīca"


Lai arī šobrīd dabā valda ziemas miegs, Stādu audzētāju biedrība jau trešo gadu pēc kārtas aicina visu Latvijas skolu 1. – 6. klašu skolēnus kopā ar saviem skolotājiem piedalīties stādu audzēšanas konkursā “Dārznīca”. Konkursa ietvaros skolēniem būs iespēja izmēģināt spēkus dārzniecībā, piecu mēnešu laikā pašu spēkiem audzējot trīs augus un savus novērojumus dokumentējot „Augu dienasgrāmatā”.

„Stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca” piedāvājam bērniem izmēģināt dažādu neierastu augu audzēšanu, kā arī iepazīties ar daudzveidīgām to audzēšanas metodēm. Līdzšinēja pieredze rāda, ka skolēni nododas stādu audzēšanai ar lielu aizrautību un interesi. Varam būt gandarīti, ka pagājušajā gadā šī projekta ietvaros Latvijas daba ir papildināta ar vairākiem simtiem jaunu stādu. Esam pateicīgi visiem skolotājiem un arī vecākiem, kas iedvesmoja un atbalstīja savus jaunos dārzniekus!” stāsta Stādu audzētāju biedrības valdes priekšēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Pagājušajā gadā izvērtējumam tika saņemti 176 individuālie un 193 komandu darbi, pie kuriem kopā bija strādājuši vairāk kā 4000 skolēnu. Galveno konkursa balvu – iespēju piedalīties stādu audzēšanas konkursa „Dārznīca” noslēguma pasākumā LU Botāniskajā dārzā ieguva 60 labāko darbu autori kopā ar saviem skolotājiem.

Arī šogad uz skolām kopumā tiks izsūtīti 1000 stādu audzēšanas komplekti, kuros būs trīs dažādu augu – krūmcidonijas, Krasta kļavas un vītola „Hakuro Nishiki” stādmateriāli, kā arī viss nepieciešamais audzēšanai – augsne, podiņi, mēslojums, kā arī „Augu dienasgrāmata”, kas ir konkursa galvenais atskaites dokuments. „Augu dienasgrāmatā” skolēniem būs jāpieraksta visas veiktās darbības, savi novērojumi, pētījumi un secinājumi par stādu audzēšanas gaitu no pirmās līdz pēdējai projekta dienai. „Augu dienasgrāmatu” varēs papildināt ar zīmējumiem, fotogrāfijām, filmiņām un aprakstiem par veiktajiem darbiem, kā arī citām aktivitātēm projekta laikā. Konkursa žūrija vērtēs „Augu diensgrāmatu” – tas, cik rūpīgi un radoši tā būs aizpildīta, arī noteiks uzvarētājus. Konkursa noslēgumā skolēni tiek aicināti izaudzētos augus iestādīt skolas teritorijā. Pirms tam vēlams konsultēties ar dārznieku par augiem piemērotāko vietu.

Pieteikties konkursam var aizpildot pieteikuma anketu sekojošā interneta vietnē: http://ej.uz/darznica. Pieteikšanās ir atvērta no 13.01.2014., un tā tiks slēgta mirklī, kad tiks rezervēti visi izplatīšanai paredzētie 1000 stādu audzēšanas komplekti. Taču, ja nepaspēsiet pieteikties savlaicīgi, varat piedalīties konkursā arī ar saviem stādu audzēšanas materiāliem, savukārt  visus konkursa dokumentus būs iespējams lejuplādēt konkursa mājalapā.

Konkursa nolikumu, kā arī sīkāku informāciju par konkursu varat atrast mājaslapā www.darznica.lv.

Kontaktinformācija jautājumu gadījumā: e-pasts: skolenu.konkurss@darznica.lv; tālrunis: +371 29716155

Stādu audzētāju biedrība

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu. Plašāka informācija par konkursu „Dārznīca” un citām projekta aktivitātēm meklējama www.darznica.lv.

Kontaktinformācijai:

Līga Bērziņa,
+371 29716155, skolenu.konkurss@darznica.lv

Andrejs Vītoliņš,
Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs,
+371 25951565, greening@dimzas.com

13.01.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...