Viļakas novada domes mājas lapa

Kā sagaidīsim, tā nodzīvosim…

… tā runā tautā. Kad ziema nelīdzinās pati sev, mēs nākam palīgā, lai skaistākie gada svētki nestu gandarījumu. Viļakas Valsts ģimnāzijā, beidzot pirmo mācību pusgadu, kolektīvu kopā pulcināja velns un ragana, lai radītu svētku noskaņojumu un sagaidītu Ziemassvētku vecīti.

Balto ziemu ragainai uzburt neizdevās – sniga pelītes, egļu čiekuri, nolija paniņas. Arī sniegavīrs pagalmā uztraucās, ka paliks tievāks un izkusīs. Tad palīgā nāca kora dziedātāji, kas ar dziesmām uzbūra ziemīgas ainas. Smaržīgo piparkūku neviens neapēda, lai tā priecētu bērnus kā svētku rota. Kaķene, suns un pele, meklējot gardumus, atrada vēstuli, kurā uzzināja, ka ar brīnumzvaniņu var sasaukt gaidītākos ciemiņus. Vairākas reizes tas īsti neizdevās, jo visvairāk gribējās sagaidīt Ziemassvētku vecīti. Ieradās ritmikas dejotāji, paspīdēja saulīte meiteņu dejas izpildījumā, tautu deju dancotāji gan sakopa sētu ar slotām, gan atcerējās plaukstiņdeju.  Ģimnāzijas velns un ragana bija kļuvuši labsirdīgi un draudzīgi, lai arī viņiem kāds sarūpētu dāvanas. Beidzot skolas kolektīvu sadzirdēja Ziemassvētku vecītis. Viņa kamanās bija gan saldumi, gan piemiņas balvas uzcītīgākajiem skolēniem. Tikties ar īpašo ciemiņu bija ieradusies arī skolotāju olimpiskā delegācija, kura gatava doties uz Sočiem, lai justu līdzi Latvijas sportistiem, lai viņus pat aizstātu, ja tas būs pa spēkam. Līdz olimpiādei Viļakā tiks izvērsta sportiska kustības ar aktivitātēm. Uz vietas visi klātesošie veica kopīgu aerobikas vingrojumu kompleksu.

Kad bija saņemtas dāvanas, izskanēja novēlējums, lai nākamais gads ir labāks tiem, kam neizdevās iepriekšējais, un lai atkal izdodas tiem, kam smaidīja veiksme.

"Lai allaž kāds prieks kā eņģeļa mats
Sien dvēseli zvaigznes starā!
Lai Ziemsvētki un Jaunais gads
Dod mīlestības sirdij tik,
Ka paši kā eņģeļi to citiem dāvāt varam."

Direktora vietniece audzināšanas jomā: I.Lindenberga

 

 

 

 

 

28.12.2013
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...