Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemassvētki Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš”

Ziemassvētki vienmēr ir ļoti mīļi svētki, kurus gaida visi. Svētku noskaņa sākās ar Adventi. Bērnam šis laiks ir īpaši svarīgs, tāpēc gatavošanās Ziemassvētkiem notika visa mēneša garumā. Grupiņās notika klusa rosība, kāds gatavoja Ziemassvētku rotājumus, citi rotāja grupas eglīti, gatavoja apsveikumus un priecājās par vecāku sagādātajiem adventes vainagiem un Ziemassvētku apsveikumiem. Katru pirmdienu visi sanācām kopā, lai lielajā adventes vainagā iedegtu svecīti. Šis svecīšu gaišums un siltums lika raisīties patīkamām, pozitīvām domām par padarīto un nākotnes plāniem. Šīs gaišās domas saglabājās līdz pat Ziemassvētkiem.

19. decembris bija īpaša diena mūsu bērniem, jo šajā dienā sirsniņas pukstēja ātrāk, bija liels prieks, ka būsim sagaidījuši tik skaistus un patīkamus svētkus. Šajā dienā svētki notika visām četrām grupām. Kā pirmajiem priekšroka tika dota pašiem mazākajiem bērniem.

Mazie rūķīši svētkus svinēja kopā ar Rūķīti Bučiņu un Zaķi. Rūķīte Bučiņa uzkopusi māju, izrotājusi eglīti, ielūgumus aizsūtījusi, gaidīja ciemiņus. Zaķis dalījās pieredzē  ar savas omes padomiem, kā var ātri sasildīt rociņas, tādējādi iesaistot mazos rūķīšus kamolīšu tīšanā. Tāpat mazie rūķīši palīdzēja Bučiņai izcept piparkūkas, ar kurām varēja uzcienāt visus meža iemītniekus. Visi bērni bija aktīvi dalībnieki. Ierodoties Ziemassvētku vecītim, bērnu actiņās mirdzēja neviltots prieks, jo zināja, ka būs dāvanas. Mazie rūķīši bija arī aktīvi un droši dzejoļu runātāji.

2. jaunākās un vidējās grupas bērni iejutās Kalna Rūķu, Sniegavīru, Sniegpārsliņu, Zaķēnu un Pelīšu lomās.Tika izspēlēta skaista Ziemassvētku pasaka par gaismas un siltuma meklējumiem. Kalnu Rūķi centīgi strādāja, lai sagādātu malku lielam ugunskuram, taču sniegpārslas un puteņi nevarēja pieļaut gaismas ieguvi, jo viņu aizbilstamie-Sniegavīri var izkust. Tomēr Rūķu, Pelīšu un Zaķu kopējie puteņi aizved draugus līdz saules mājiņai. Saulīte guļ un nevar celties, jo Ziemassveēki vēl nav pienākuši.Rūķīši sapratuši, ka to var pamodināt tikai Ziemassvētki. Tika noskaidrots, kur sākas Ziemassvētki. Tie sākas ar tēta atnesto eglīti, ar māmiņas izcepto piparkūku un pīrāgu smaržu, Ziemassvētki sākas katra sirsniņā-ar gaidīšanas, došanas un dāvināšanas prieku. Rūķi saprata, ka ir spējīgi cīnīties pret tumsu un aukstumu.

Vecākās grupas bērni rādīja teātra uzvedumu „Mājiņa mežmalā”. Tika pierādīts, ka vēl joprojām notiek Ziemassvētku brīnumi. Šoreiz vientuļais Gariņš nepalika viens savā aukstajā mājā. Mājas Gariņš aicināja pie sevis dzīvot gan Lapsiņas, Kaķi, Sniegpārsliņas, Zaķus, tomēr viss veltīgi, līdz pēdīgi parādījās nomaldījusies ģimene, kura, meklējot mežā eglīti, apmaldījusies un nokļuvusi pie Gariņa. Nu visi kopā varēja svinēt svētkus un gaidīt Ziemassvētku vecīti.Beigas izvērtās par laimīgām un mēs ticam, ka bez šī brīnuma var notikt arī kāds cits Ziemassvētku brīnums. Tā ir cerība, kas mīt katrā sirsniņā un caur mums rada skaistumu visapkārt.

Sagatavošanas grupas bērni rādīja izrādi „ Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. Kazlēns bija uzaicinājis savus draugus dzīvniekus kopā svinēt Ziemassvētkus.Bet bija viena nelaime, zirgam bija pazuduši visi četri pakavi. Ragana tos bija noslēpusi. Ragana tos nevēlējās atdot tāpat vien, viņa lika veikt dažādus vingrojumus, dziedāt, piedalīties dažādos konkursos, piemēram, konkursā „Uzzīmē sniegavīru” tika aicināti piedalīties arī vecāki. Pasākums izvērtās par jautru, patīkamu un emocijām bagātu svētku brīdi.  

Paldies visiem, kas gatavojās šiem svētkiem, organizēja un piedalījās! Lai Jums visiem atnāk laimīgs un mierīgs Jaunais gads! Novēlu:

Pirms iededz sveci egles zarā,
Dedz svētku liesmu sirdī savā,
Ar piedošanu, sapratni,
Ar mīlestības dzirksteli
Un tici-tas ir Tavā varā
Nest gaismu, kā to sveces dara...

Pirmsskolas skolotāja Inese Saida

28.12.2013
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...