Viļakas novada domes mājas lapa

Atkal svecīšu liesmas Adventa vainagā plīvo, un Ziemassvētku dziesmas mūsu lūpās dzīvo...

 Medņevas PII „Pasaciņa”  bērni Adventa laiku pavadīja gan runājot par šī laika nozīmi ikkatra bērna dzīvē: vai acīs mīļums mirdz, vai sirsniņa mīlu nes, vai piedošanas siltā dvaša izkausē sastingušās pārestības, vai dvēselīte kļūst  baltāka un cēlāka? Adventa svecīšu iedegšanā piedalījās luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis un katoļu priesteris  tēvs Staņislavs. Šie pasākumi bija sevišķi svinīgi un emocionāli, priesteri stāstīja bērniem par gaidāmajiem priecīgajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, kas ir Jēzus bērniņa dzimšanas diena. Bērni tika aicināti uz draudzīgu sarunu, tajās viņi iesaistījās labprāt, atbildēja uz priesteru jautājumiem, stāstīja par savu pieredzi un zināšanām, Ziemassvētkus gaidot. Arī abi priesteri labprāt atcerējās savu bērnību un Ziemassvētkus no savas bērnības. Izrādās, ka Ziemassvētku būtība nav mainījusies: mūžīgā tiekšanās uz labo un gaišo, ilgas pēc brīnuma, arī dāvaniņu gaidas.

Šis Adventa laiks  bērniem „Pasaciņā” ir bijis visbagātākais ar brīnumiem. Kad gan vēl notikt brīnumiem, ja ne Ziemassvētku laikā! Tas ir laiks, kad bērni var pārvērsties par rūķīšiem, kaķīšiem, pelītēm, lapsiņām, zaķīšiem un lāčukiem, spēlēt viņu rotaļas un dziedāt viņu dziesmas.

Pirmajā adventa nedēļā mūsu iestādē  viesojās ciemiņi no Somijas un priecēja gan bērnus, gan darbiniekus ar garšīgajiem našķiem un jaunām mantām.

Cik daudzas reizes, bērniem nemanot, grupiņas tika apciemojis galvenais  Ziemassvētku rūķis, un visas jaukās apņemšanās  tika atalgotas ar dažādām dāvaniņām: gan rotaļu mantiņām, gan konfektēm. Pārsteigums un prieks!

Ziemassvētku eglītes priekšvakarā katrā grupiņā tika ceptas piparkūkas: kādas tik figūras tur netapa! Māla bļodā dancoja gan zvaigznītes – stariem īsākiem un garākiem, gan sirsniņas un sniegavīri, gan zaķīši un ezīši. Visi bērni zina, ka tieši smaržīgajā piparkūku sirsniņā mīt Ziemassvētki. Un tie būs rīt...

...katras grupiņas bērni ir mācījušies rotaļas, dziesmas, dzejoļus. „Ežuku” grupiņas bērni, pārvērtušies par mazajiem rūķīšiem, kopā ar skolotājām – lielo  rūķi un zaķi, griežas vienā dejā pēc otras pie uzpostās egles un par to saņem konfekšu maisus, gandrīz tikpat lielus kā paši.

„Rūķīsu” grupiņas bērni visi kļuvuši par mazām pelītēm un maziem kaķīšiem. Lielā Peļu mamma ved visus rotaļās un sargā mazuļus no lielā Runča. Kad viņš apsolās neaiztikt mazās pelītes un solās ķert tikai žurkas, tiek aicināts pievienoties gan dziesmās, gan rotaļās. Mazās pelītes un kaķīši ir iemācījušies dzejolīšus, par ko Ziemassvētku rūķis dāvina saldumus.

„Lāčuku” grupiņas bērni ir sagatavojuši izrādīti par lielo Lāčuku, kuram tieši Ziemassvētkos bija pazudusi miega dziesmiņa. Ar šo izrādi bērni pirms tam viesojās arī Viļakas novada domē.

Arī sagatavošanas grupas bērni saņēma dāvanas no Rūķa. Tik garus dzejoļus viņš nebija sen klausījies!

Balts gaišums mirdz no svecītēm un mums katram tieši sirdī krīt...

Pirmskolas skolotāja Biruta Konovalova

 

 

27.12.2013
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...