Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Noslēdzies Leader projekts “Buku – Zelču kapsētas celtniecība”


25.jūnijā paredzētie kapusvētki Buku – Zelču kapsētā bija svinīgāki nekā ierasts, jo notika ne tikai kapusvētki, bet arī Sv. Mise un priesteris Sergejs Ivanovs pasvētīja jaunuzcelto kapliču.
Kopš projekta idejas, projekta pieteikuma izstrādes un līdz pilnīgai projekta realizēšanai ir pagājuši divi gadi. Idejas autore, projekta vadītāja, Buku-Zelču kapu vecākā Skaidrīte Krakope ir neizsakāmi laimīga, ka ir piepildījies viņas sapnis. Tas piepildījis vēl labāk nekā viņa varēja vēlēties. Leader projektā bija paredzēta tikai kapličas celtniecība, kopējās projekta izmaksas ir 5958,81 Ls. Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) nodrošināja 90 % finansējumu jeb 5362,93 Ls projekta īstenošanai, 10 % jeb 595,88 Ls līdzfinansējumu piešķīra Viļakas novada dome. Apgūstot šo finansējumu, ir sasniegts projekta mērķis – uzcelta kapliča.

Skaidrīte Krakope ir pateicīga Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes priesterim Sergejam Ivanovam par ieguldīto darbu, vērtīgajiem padomiem, ziedotajām svētbildēm un liturģiskajiem priekšmetiem, tādējādi, pateicoties priestera atsaucībai, ir sasniegts ne tikai projekta mērķis, bet pilnībā iekārtota kapliča.

Pasvētot Buku – Zelču kapliču, priesteris Sergejs Ivanovs teica: „Šodien pasvētīsim vienu svētnīcu. Svētnīca ir vieta, kurā mēs kopā satiekamies, lai sauktu uz Dievu. Svētnīca ir vieta, kur mājo Dievs. Arī katru cilvēku Jēzus pielīdzina svētnīcai, Svētā Gara svētnīcai. Arī katrā no mums mājo Dievs. Sv. Augustīns saka, ka nemierīga ir mana dvēsele, kamēr neatdusēsies Dievā, tikmēr neatgriezīsies pie Dieva. Dienā, kad sanākam kopā, lai aizlūgtu par mūsu mirušajiem piederīgajiem ir svarīgi atcerēties, ka viņi gaida mūsu lūgšanu. Lūgšanu, kas izskan no tīras sirds. No sirds, kas ir nožēlojusi savus grēkus, no sirds, kas ir pieņēmusi Sv. Komūniju. Sakārtot savu sirdi, sakārtot savu dvēseli, lai aizlūgtu par saviem mirušajiem piederīgajiem - tā ir vislielākā dāvana mūsu mirušajiem. Ļausim Dievam sevi vadīt un sargāt, pie katras iespējas nožēlojot savus grēkus, pieņemot Sv. Komūniju, pie katras iespējas lūdzot par saviem mirušajiem tuviniekiem. Nedot Dievs, ka vienīgais brīdis, kad mēs lūdzamies par saviem mirušajiem tuviniekiem būtu kapusvētki. Lūgšana vieno mūs visus, vieno ar Dievu un vieno savā starpā, vieno dzīvos un mirušos. Lūgšana ir tas līdzeklis, kas palīdz sevi saglabāt kā Dieva svētnīcu. Lai mūsu lūgšana skan caur Jēzus lūpām Debesu Tēvam par godu. Lai mēs sekotu katram Sv. Gara pamudinājumam. Tad mēs nekad nejutīsimies pamesti, atstāti, vientuļi, bet gan vienmēr jutīsim Dieva stiprinājumu, Dieva neizmērojamo labvēlību gan pret mums pašiem, gan mūsu mirušajiem piederīgajiem, par kuriem šodien šeit lūdzamies. Būsim Dievam pateicīgi, ka šis nodoms – uzcelt šeit kapliču, ir piepildījies. Mums būs vieta, no kurienes izvadīt savus mirušos piederīgos un vieta, kur kopā satikties lūgšanā”.

Kapusvētki pārbaudīja tuvinieku izturību un pacietību, jo sākoties Sv. Misei iesāka līt smalks lietus, kas arvien pieņēmās spēkā, bet tas netraucēja nevienam lūgties par mūžībā aizgājušajiem tuviniekiem. Par muzikālo pavadījumu un dziedājumu rūpējās kārsavietes Ilze Bizule, Modesta Lukša, Linda Balalaiko un Marija Kononova, kurām Buku – Zelču kapsētā ir apglabāti radi. Patiesi sirsnīgā noskaņa tuvināja cilvēkus, noslēdzoties kapusvētkiem, cilvēki nesteidzās projām, vēlējās vēl pakavēties, lai dalītos atmiņās, lai pabūtu kopā un paši apskatītos iekārtoto kapliču. Visi atzina, ka tā esot iekārtota ļoti skaisti un bija priecīgi, ka šajā kapsētā būs vieta, no kuras pēdējā gaitā izvadīt mirušos tuviniekus.

Skaidrīte Krakope uzsvēra, ka vienai viņai neizdotos īstenot šo ideju, par idejas īstenošanu pateicās: biedrībai ”Balvu rajona partnerība”, par sadarbību Viļakas novada domei un Šķilbēnu pagasta pārvaldei, kapličas celtniekiem, personīgi Paulim Ločmelim, būvdarbu vadītājam Vilhelmam Pužulim, priesterim Sergejam Ivanovam, Kuldīgas un suitu prāvestam Andrim Vasiļevskim, kurš ziedoja zvanu kapličai, Pēterim Ločmelim, kurš parūpējas par solu un galda piegādāšanu, un visiem piederīgajiem par ziedojumiem. Sk. Krakope aicina cilvēkus nāk ar idejām un būt atsaucīgiem arī turpmāk. „Aicinu Jūs sakopt ne tikai savu piederīgo kapu kopiņas, bet arī tās kopiņas, kur apglabāti cilvēki, kuru mājās Jūs dzīvojat. Tā ir liela svētība. Paldies visiem, kas to jau dara šobrīd,” piebilda Sk. Krakope.


Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

27.06.2011
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...