Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

"Lec biznesā!"

Hipotēku banka, veicinot jauniešu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, jau ceturto gadu izsludina biznesa plānu konkursu "Lec biznesā!"

Konkursa norise

Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā aicinām jauniešus (18 līdz 30 gadus vecus) līdz 4.novembrim iesūtīt biznesa idejas aprakstu līdz 3 A4 lapām.

Konkursa pieteikums, kopā ar biznesa idejas aprakstu un pieteicēja CV, jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi lecbiznesa@hipo.lv.

Idejas aprakstam jāatbilst gan konkursa nolikumam, gan Starta programmas nosacījumiem.

Idejas tiks vērtētas, ņemot vērā:

P  Biznesa idejas apraksta skaidrību un precizitāti;

P  Tirgus aprakstu (mērķauditorija, potenciāls, konkurenti);

P  Projekta realizācijas aprakstu;

P  Finansiālā pamatotību/ idejas dzīvotspēju.

P  Pievienoto vērtību Latvijas ekonomikai.

50 labāko biznesa ideju autorus aicināsim piedalīties otrajā kārtā, sagatavojot biznesa plānu, kas atbilst konkursa nolikumam un Starta programmas nosacījumiem.

Biznesa plāns būs jāsagatavo trīs nedēļu laikā, no 29.novembra līdz 19.decembrim. Ja nepieciešams, biznesa plānu palīdzēs sagatavot Bankas darbinieki.

Pēc tam notiks 2.posma vērtēšana – kurā vērtē pašus biznesa plānus.

Uzvarētāji tiks pasludināti 2014.gada 21.janvārī.

Konkursa rezultātā jaunietis vai jauniešu grupa iesaistās Hipotēku bankas Starta programmā un dibina savu uzņēmumu. Konkursa balvas ir atbalsta instrumenti, jauniešiem uzsākot uzņēmējdarbību.

Konkursa balvas

1. Pieciem (5) pretendentiem, kuru biznesa plāni tiks atzīti par vislabākajiem, tiks piesaistīti mentori, kā arī tie saņems naudas balvu – 1000 latus savas biznesa idejas realizācijai.

Nākamajiem pieciem (5) pretendentiem arī tiks piesaistīti mentori, kā arī piešķirta naudas balva – 500 lati savas biznesa idejas realizācijai.

2. Nākamajiem 20 pretendentiem, kad tie uzsāks savu uzņēmējdarbību, tiks piesaistīts mentors – pieredzējis nozares speciālists (kas sniegs atbalstu bez atlīdzības).

Vairāk informācijas – www.hipo.lv, www.draugiem.lv/hipo un  www.facebook.com/hipobank


Valsts atbalsts uzņēmējiem visā Latvijā – Hipotēku bankā

Veicot attīstības institūcijas uzdevumus, Hipotēku banka izsniedz valsts atbalsta aizdevumus uzņēmējiem, kuriem ir grūtāk saņemt finansējumu komercbankās. Tie ir gan iesācēji biznesā un jauni projekti, gan pieredzējuši uzņēmēji, kas vēlas attīstīt savu biznesu un celt konkurētspēju, kā arī lauku saimnieki.

Par Hipotēku bankas sniegto valsts atbalstu uzņēmējiem un šogad visā Latvijā atvērto Hipotēku bankas Attīstības konsultāciju centru darbu stāsta bankas Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis.

Ko Hipotēku banka piedāvā uzņēmējiem?

Šogad kopumā sešās dažādās valsts atbalsta programmās uzņēmējiem Hipotēku bankā pieejami aptuveni 50 miljoni latu.

Mazāki un lielāki aizdevumi pieejami plašam uzņēmēju lokam. Jaunajiem uzņēmējiem paredzēta Starta programma, kuru līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Tā piedāvā gan aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem, gan bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai.

Tāpat piedāvājam Mikrokreditēšanas programmu, kas ir ļoti populāra un kurā var vienkāršākā veidā saņemt aizdevumu līdz 10 tūkstošiem latu. Lielāki aizdevumi ir pieejami divās citās valsts atbalsta programmās, īpašas programmas ir arī lauksaimnieku vajadzībām. Hipotēku banka piedalās arī lauksaimniecības zemes iegādes programmas īstenošanā.

Ar ko Hipotēku bankas piedāvājums atšķiras no citu banku piedāvājuma?

Galvenais un svarīgākais – mēs veicam valsts uzticēto uzdevumu un izsniedzam finansējumu uzņēmējiem, kuriem to ir grūtāk saņemt komercbankās, piemēram, biznesa uzsācējiem vai maza apjoma projektiem, jo no komercbanku viedokļa šie projekti ir pārāk riskanti, un tos nav ekonomiski izdevīgi finansēt. Tāpat arī uzņēmumi ar strauju izaugsmi vai nepietiekamu nodrošinājumu.

Šie projekti ir ļoti svarīgi Latvijai, tie palīdz saglabāt esošās darbavietas un rada jaunas, nodrošinot ienākumus iedzīvotājiem un ģenerējot nodokļus valstij, tie veicina reģionu attīstību. Atbalsts šādiem projektiem ir lauks, kurā darbojas Hipotēku banka kā attīstības finanšu institūcija.

Par paveikto liecina arī skaitļi. Pēdējo četru gadu laikā Hipotēku banka dažādām uzņēmēju vajadzībām piešķīrusi jau 288 miljonus latu, atbalstīti vairāk nekā 4500 Latvijas uzņēmēju projekti, saglabātas esošās un radītas tūkstošiem jaunu darbavietu.

Jāpiebilst, ka valsts atbalsta programmās ir arī īpaši nosacījumi. Izsniedzot šādus aizdevumus, Hipotēku banka uzņemas lielākus riskus, tai skaitā zemāku ķīlas nodrošinājumu, apgrozāmo līdzekļu aizdevumu atmaksas termiņi ir garāki.

Starta programmā biznesa uzsācējiem, kas ir ļoti pieprasīta valsts atbalsta programma, šovasar ieviests jauninājums – aizdevuma procentu subsīdija 70% un 80% apmērā, kas paredzēta aizdevuma procentu maksājumu segšanai. Tas nozīmē, ka biznesa uzsācējiem, kas savas idejas īstenošanai finansējumu aizņemsies Hipotēku bankas Starta programmā, atkarībā no uzņēmuma darbības ilguma tiks segti 80% vai 70% no kopējās aizdevuma procentos maksājamās summas. Uzņēmējam pašam būs jāmaksā tikai 20% vai 30% no šīs summas.

Valsts atbalsta programmās uzņēmējiem pieejams arī nefinanšu atbalsts – piemēram, bezmaksas konsultācijas.

Valsts atbalsta finansējumu piešķiram, izvērtējot projektu dzīvotspēju, plānoto naudas plūsmu un citus aspektus, jo mums kā ikvienai bankai ir svarīgi izsniegt finansējumu atbildīgi. Tas nozīmē – pārliecināties, ka kredītņēmējs varēs saistības atmaksāt un tās nekļūs uzņēmumam par nepanesamu nastu. Tāpēc ir faktori, ko banka izvērtē pirms valsts atbalsta finansējuma piešķiršanas.

Kur var saņemt valsts atbalsta finansējumu?

Hipotēku bankai Latvijā ir deviņas filiāles. Šogad visā Latvijā esam atvēruši arī Hipotēku bankas konsultāciju centrus, kuros uzņēmēji – gan esošie, gan topošie – var uzzināt par valsts atbalsta saņemšanas iespējām Hipotēku bankā. Kopumā esam atvēruši 18 šādus centrus, arī Alūksnē, Balvos un Madonā.

Līdz ar to par iespējām saņemt valsts atbalstu jautājiet mūsu konsultantiem filiālēs un konsultāciju centros. Arī bankas mājaslapā ir plaša informācija par valsts atbalsta programmām, tur ir arī darbinieku mobilo tālruņu numuri. Vēl viena iespēja – izmēģināt valsts atbalsta programmu kalkulatoru mūsu mājaslapā www.hipo.lv.

Kā uzņēmēji novērtē valsts sniegto atbalstu?

Šā gada pavasarī veiktajā klientu aptaujā noskaidrojām, ka 95% klientu atzinīgi novērtējuši gan Hipotēku bankas pakalpojumus, gan apkalpošanas kvalitāti. Klientu augstais novērtējums un realizētie projekti ir mūsu darba dzinējspēks.

Pēdējā gada laikā pārmaiņas, atsakoties no tradicionālajiem banku pakalpojumiem, izjutuši arī mūsu klienti. Taču ikdienas pakalpojumus kvalitatīvā līmenī var saņemt citās komercbankās, savukārt iespēja saņemt valsts atbalstu uzņēmējiem bijusi būtiska.

Īpaši jauniešiem – konkurss „Lec biznesā!”

Arī šajā rudenī Hipotēku banka Starta programmas ietvaros rīko nu jau tradicionālo konkursu jauniešiem „Lec biznesā!”. Ikvienu jaunieti vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuram ir biznesa ideja un vēlme to īstenot, aicinām līdz 4. novembrim iesūtīt savas biznesa idejas aprakstu konkursa pirmajai kārtai. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja īstenot savu biznesa ideju ar biznesa mentora atbalstu, noderēs arī naudas balvas.

„Lec biznesā!” ir reālu, īstenojamu ideju konkurss, un, to rīkojot, vēlamies iedrošināt jaunos cilvēkus spert soli reālā uzņēmējdarbībā. Banka apbalvo gan inovatīvas, gan tradicionālas biznesa idejas, galvenais kritērijs ir šīs idejas dzīvotspēja. Ļoti ceru, ka šogad konkursā kupli būs pārstāvētas arī mūsu reģiona jauniešu idejas!

Gaidām esošos un topošos uzņēmējus Hipotēku bankas Gulbenes filiālē, Rīgas ielā 47, kā arī mūsu Attīstības programmu konsultāciju centros – Alūksnē, Pils ielā 21, Balvos, Brīvības ielā 46a un Madonā, Saieta laukumā 1. Papildu informācija www.hipo.lv.


15.10.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Baiba, Barba, Barbara
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...