Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Bērni sūta sveicienus saviem mīļajiem tētiem, vectēviem starptautiskajā Tēva dienā!

Latvijā Tēva dienu šogad  svin jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad Šķilbēnu pagasta kultūras centrs „Rekova” rīkoja tematisko pasākumu: "Pārsteidz savu tēti, vectēvu Tēva dienā!”, kur visi varēja sūtīt stāstījumu un kopējās bildes ar tēviem, vectēviem un vecvectēviem. Kopā tika saņemti četri apraksti no Viļakas pilsētas un viens īpaši tēvam veltīts dzejolis no Šķilbēnu pagasta.

„Cerēju, ka atsaucība būs lielāka, jo vēlējos rīkot tematisko vakaru, kur piedalītos visi dalībnieki, bet priecājos par tiem, kas tiešām no sirds un ar mīlestību piedalījās. Visi ir uzvarētāji, un  tiks pie īpašām balvām."


Iesūtītais dzejolis bija bez pievienotas fotogrāfijas, bet aprakstā tika teikts: „Viņa vairs nav, bet sirdī mēs ar brāli viņu atceramies kā gaišu, priecīgu un mīlestības pilnu personību. Šo dzejoli veltu savam tēvam Vladislavam…”

"Tu biji, esi un būsi mans TĒTIS!
Skrienot pa sapņu pļavu
Es krāsainus tauriņus ķeru,
Tur arī esi tur kā vienmēr
Smaidošs ar mazo māsu pie rokas.
Mēs ejam un smejamies
Viens otram skatāmies acīs
Tās mirdz,
Jo esam kopā kā vienmēr – mīlot!
Tikai tas ir manā sapņu pļavā
Kuru redzu aizverot acis
Tas tikai uz mirkli īsu,
Kad atkal esam kopā visi.
Tēt, es skumstu un man sāp
Tēt, es zinu, tu esi man klāt
Tagad un vienmēr
Līdz mirklim, kad būsim kopā kā agrāk!"

Īpašs prieks bija par bērnu iesūtītajiem aprakstiem un kopējiem foto no Viļakas pilsētas. Īpašs paldies Viļakas pamatskolas skolotājai Inesei Rēvaldei, kura konsultēja un elektroniski iesūtīja bērnu darbiņus!
Viļakas pamatskolas 4. klases skolnieces EGIJAS Kokorevičas stāstījums:

"Mans tētis.
Mani sauc Egija Kokoreviča. Mans tētis ir Guntars. Viņš ir jauks un izpalīdzīgs. Tētis ir ļoti strādīgs. Viņš prot visus darbus, veic tos rūpīgi. Prot gatavot arī mēbeles. Tētis sataisa daudz dažādu noderīgu lietu. Tētis vienmēr palīdz, kad es ar kaut ko netieku galā. Vienmēr uzklausa un aizstāv. Ieteic kādu domu, pasaka padomu, kadnezinu kā rīkoties. Man patīk mans tētis. Es viņu ļoti mīlu!"

Viļakas pamatskolas 4.klases skolnieces Katrīnas Narubinas stāstījums:
"Mans vectēvs. Mani sauc Katrīna, manu vectētiņu sauc Sergejs. Mēs kopā darām daudz dažādus darbiņus.
   Kādā saulainā dienā, kad vectēvam bija brīvdiena, mēs nolēmām šo dienu pavadīt kopā. Mēs sataisījāmies doties uz ezeru ķert zivis. Paņēmām makšķeres un devāmies uz Ilziņu ezeru. Pirmo mēs saķērām mazu zivtiņu, bet palaidām vaļā, jo tā bija par mazu. Mēs ar vectētiņu sēdējām un gaidījām, kad pieķersies zivis un sarunājāmies, tas bija tik interesanti. Mūsu makšķerēšana arī izrādījās veiksmīga, mēs saķērām 15 mazas un 1 lielu zivi, kura svēra apmēram 1kg. Mēs ar laivu piebraucām pie krasta un devāmies mājās. Mājās mūs sagaidīja ar gavilēm. Vecmamma sacepa zivis un mēs tās apēdām laizīdamies un prasījām vēl. Bet tas vēl nav viss. Pēc ēšanas mēs ar traktoru braucām rakt kartupeļus. Kad braucām atpakaļ, tad vectēvs man iedeva pastūrēt. Man tik labi sanāca, it kā es būtu mācījusies jau divus gadus. Bet tas vēl nav viss! Vakarā bija pats jautrākais notikums. Mēs ar vectētiņu gājām uz kūti pēc olām. Vectētiņš iebāza roku sienā un iebļāvās, tad ātri izrāva roku ārā. Kas tad tur bija? Ā, tur bija mazas, pūkainas pelītes. Mēs ar vectēvu tās ārā un likām spainī. Vectētiņš man iedeva spaini, lai aiznesu savai kaķenei. Es pelītes aiznesu parādīt saviem vecākiem, tad aizgāju tālāk pļavā un peles palaidu brīvībā. Kad tur atgriezos, tad nevienas pelītes vairs nebija, visas bija aizskrējušas. Re, kādi brīnumi notiek!
Man ir vismīļākais vectēvs, ar kuru kopā ir interesanti un var iemācīties daudz ko jaunu. Es mīlu savu vectētiņu!"

Viļakas pamatskolas 4.klases skolniece Simonas Zarembas stāstījums:
"Mans tētis. Mani sauc Simona. Mans tētis ir Māris Zaremba. Viņam ir 35 gadi. Viņš ir ļoti jauks un mīļš. Man tētis ir pats mīļākais pasaulē. Man kopā ar tēti patīk braukt ar mašīnu un ļoti, ļoti patīk braukt peldēties. Vasarā mēs dažreiz braucam peldēties. Tētis daudz strādā, tāpēc tad, kad es prasu, lai aizved peldēties, viņš nevar, jo ir jāstrādā, tāpēc es ļoti priecājos, kad tētis var doties pie ezera. Kad tētis nāk no darba es gatavoju viņam ēst, viņam vislabāk garšo cepti kartupeļi, sacepta ola un dažādi salāti. Tētis vienmēr mani uzslavē. Tētis mūsu ģimeni ved arī ekskursijās, kas ir ļoti interesanti.Mans tētis ir pats mīļākais pasaulē!"

Desmitgadīgās Keitas Emīlijas Orlovskas apraksts:
"Vectēvam! Man mans vectētiņš Jānis ir ļoti, ļoti mīļš! Viņš ir vecs, bet ļoti atraktīvs . Kad es biju maziņa man nekad nebija ar viņu garlaicīgi . Mūsu spēlēšanās parasti beidzas ar lieliem upuriem, un tie vienmēr bija aizraujoši smieklu mirkļi.
Bet tagad es par viņu pastāstīšu vairāk . Mans vectēvs ir 61. gadu vecs,viņš nēsā brilles. Es vectēvu nesaucu par vectēvu bet par dzedu, tā man ir arī vieglāk. Vectēvs audzē trušus ,kuri man ir ļoti mīļi . Viņam tagad ir ap 40 trušiem, bet agrāk bija ap 70 trušiem .Man nopirka pundurtrusi tāpēc ka bērnībā man ļoti patika truši. Man vectēvs iemācīja kā audzēt trušus. Es kopā ar viņu eju barot lielo trušu saimi. Kad mēs ierodamies viņus pabarot, tad viņi lec mums pretī,izskatās tik mīļi ar saviem nokārtajām austiņām, ar mīļam ačelēm skatoties ko mēs viņiem esam atnesuši ēst. Trušiem ļoti patīk grauzt mūsu audzētos kāpostus un burkānus . Kad mans vectēvs ir nolēmis pirkt trušus viņš ņem palīgā mani. Es palīdzu izvēlēties trušus un es izvēlos pašus mīļākos un piemīlīgākos trušus. Vectēvs interesējas arī par manām skolas gaitām. Viņš vienmēr ierodas kad manā skolas pasākumā vai sapulcē, kad mana mamma vai vecmamma nevar ierasties. Man ir liels prieks un gandarījums, kad vectēvs ierodas. Vectēvs man vienmēr bijis ļoti, ļoti mīļš un tāds arī būs. Es ceru, ka es iepriecināju savu vectēvu un savu ģimeni, jo es ļoti mīlu savu ģimeni!"

Kultūras centra „Rekova” vadītāja K.Lapsa
 


 

 

11.09.2013
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...