Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Hipotēku banka biznesa uzsācējiem palīdzēs segt aizdevuma procentu maksājumus

Lai veicinātu uzņēmējdarbības aktivitāti visos Latvijas reģionos, Hipotēku banka jau vairākus gadus piedāvā īpašu valsts atbalsta programmu – Starta programmu. Programma paredzēta jaunajiem uzņēmējiem un tiem, kas vēl domā par biznesa uzsākšanu. Šovasar Starta programmā ieviests jauninājums – aizdevuma procentu subsīdija, kas palīdzēs aizdevuma procentu maksājumu segšanā.

Aizdevuma procentu subsīdija nozīmē, ka biznesa uzsācējiem, kas savas idejas īstenošanai finansējumu ir aizņēmušies Hipotēku bankas Starta programmā, atkarībā no uzņēmuma darbības ilguma, tiks segti 80% vai 70% no kopējās aizdevuma procentos maksājamās summas. Uzņēmējam pašam būs jāmaksā tikai 20% vai 30% no šīs summas.


80% no visiem aizdevuma procentu maksājumiem tiks segti, jauzņēmums darbojas laika posmu līdz vienam gadam, savukārt 70% – ja uzņēmums ir 1 līdz 3 gadus vecs. Subsīdijas summa būs atkarīga no aizdevuma summas, termiņa, uz kādu tas ņemts, kā arī aizdevuma procentu likmes. Subsīdija tiks aprēķināta un piešķirta kopā ar aizdevumu.


Procentu subsīdija ļaus būtiski samazināt uzņēmēja izmaksas projekta īstenošanas laikā. Piemēram, ja uzņēmējs Starta programmā aizņemas 25 tūkstošus latu uz sešiem gadiem ar aizdevuma procentu likmi 7%, kopējie procentu maksājumi ir 8812 lati. Tagad 80% no šīs summas jeb 7049 latus uzņēmēja vietā segs banka, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzekļus.


Starta programma ir Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta valsts atbalsta programma, kas biznesa uzsācējiem piedāvā kompleksu atbalstu– aizdevumu, bezmaksas konsultācijasun aizdevuma procentu subsīdiju. Aizdevumu piešķiršanas termiņš ir līdz 2013.gada beigām. Plānots, ka termiņš vēl tiks pagarināts un Starta programma ar aizdevumiem un procentu subsīdijām turpināsies līdz 2015.gada vidum.


Lai Starta programmas iespējas būtu pieejamas vēl plašākam uzņēmēju lokam, tagad atbalstam var pieteikties arī vairumtirdzniecības nozarē un iekārtu, individuālās lietošanas priekšmetu, sadzīves aparatūras un iekārtu iznomāšanas nozarē strādājošie uzņēmumi. Tagad atbalsts pieejams arī jaunajiem uzņēmumiem, kura īpašnieku vidū ir juridiska persona (ar līdzdalību ne vairāk kā 25%), saņemot 70% subsīdijas.


Informāciju par Starta programmu, kā arī citām valsts atbalsta programmām uzņēmējiem, var saņemt visās Hipotēku bankas filiālēs(tuvākā filiāle - Gulbene,Rīgas iela47), Attīstības programmu konsultāciju centros(tuvākais centrs - Balvos, Brīvības ielā 46a)  un Hipotēku bankas mājas lapā www.hipo.lv. Hipotēku bankas bezmaksas informatīvais uzziņu tālrunis: 80 000 100.

30.07.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Baiba, Barba, Barbara
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...