Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada bērni nometnē "Satikt Dievu"

„Priecājaties Kungā; es atkārtoti saku: priecājaties!” tā apustulis Pāvils raksta filipiešu draudzei.

Bībelē lasām, ka Jēzus pulcināja cilvēkus ap sevi, lai dzīvotu ar viņiem Dieva Svētajā Garā. Un cilvēki atstāja savas mājas un ierastās vietas, lai būtu kopā ar Jēzu un citiem kristiešiem. Viņi reizēm nesaprata visu, bet sajuta, ka kopiena, kuru ir izveidojis Dievs, dāvā cilvēka dzīvei jēgu un  dvēselei – dzimteni.


No 16.- 21.jūnijam 40 Viļakas novada 6 - 12 gadus veci bērni un katehētes  Žanna Maksimova un  Inita Raginska  devās uz kristiešu atpūtas centru „Gančauskas” - tas ir dabas stūrītis,  kas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā,  kur dalībniekiem tika dota iespēja izdzīvot Baznīcu kā kristiešu kopienu.


Kopā ar bērniem rotaļājāmies, sportojām, šāvām ar loku, devāmies izjādē ar zirgiem, piedalījāmies ūdens atrakcijās, lūdzāmies, mācījāmies, dziedājām, svinējām Svēto Misi, pārdomājām, runājām, smējāmies, strīdējāmies un mācījāmies izlīgt – un visā piedzīvot Dieva mīlošo klātbūtni - šādā kopienā tika pavadīta vasaras katehēzes nedēļa.


Bērniem  tika dota iespēja satikt  Dievu caur četriem maņu orgāniem: redzi, garšu, tausti un dzirdi. Katrai dienai bija sava Svēto Rakstu vieta, ko bērni varēja noskatīties iestudētā skečā, un visas dienas garumā uzsvars tika likts uz noteiktu maņu orgānu. 

Pirmdiena: Jēzus dziedina aklo.
Ieskaties! Pirmais iespaids, intereses rašanās… Vai spēji saskatīt?! Cik skaists ir Dievs!
Otrdiena: kāzās Kānā Jēzus ūdeni pārvērš vīnā. Izbaudi! Izgaršo! Sajūti dzīves garšu! Cik garšīgs ir Dievs!Trešdiena: Jēzus pieskaroties dziedina Pētera sievasmāti. Ļauj Dievam sev pieskarties! Ļauj sevi uzrunāt! Cik labs ir Dievs!
Ceturtdiena:  Jēzus dziedina kurlmēmo. Kā varam sadzirdēt Dievu? Kad vislabāk saklausīt?..

Visas dienas caurauda liels PRIEKS! Cilvēks, kurš ir ļāvis Dievam sev
„pieskarties” izjūt lielu prieku, ko neviens nespēj apslāpēt.

Šo nometni organizēja Romas katoļu Baznīcas Betānijas dominikāņu māsu kongregācija, Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes centrs, ar Latvijas katoļu draudžu, katehētu un brīvprātīgo atbalstu.


Par bērnu labsajūtu rūpējās īpaša komanda:  priesteris Aleksandrs Stepanovs (Dr.theol.), Lolita Ērgle (Mag.rel.paed.), māsa Diāna Cērmane O.P. (psiholoģijas skolotāja un deju un kustību terapijas vadītāja).


Gribam lielu paldies teikt prāvestam Staņislavam Kovaļskim un priesterim Ivaram Vigulim par finansiālo un garīgo atbalstu. Paldies Šķilbēnu draudzei par ziedojumiem, lai bērni varētu apmeklēt šo nometni. Īpašs paldies Janīnai Lapsai par atsaucību un iniciatīvu ziedojumu vākšanā. Dziļa pateicība vecākiem, kuri laiž bērniņus pie Dieva, jo tādiem pieder Dieva valstība. Paldies arī šoferītim Jānim Mežalam, kurš  aizveda bērnus uz nometni. Pateicība par atsaucību Evijai Mežalei un Ingai Eglītei, kuras brīvprātīgi piedalījās nometnē kā palīgi. Paldies visiem labas gribas cilvēkiem par lūgšanām un upuriem, ko redz tikai Dievs.

Svētdienas skolu skolotājas: I.Raginska un Ž.Maksimova

01.07.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...