Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Priesteris Fēlikss Šnēveļs svin priesterības 25 gadu jubileju

 

Kupravas Sv. Ignācija Lojola Romas katoļu baznīcā 29.maijā svinīgā Sv. Misē kuplā pulkā piedalījās Rēzeknes – Aglonas diecēzes priesteri, priesteris no Jelgavas diecēzes un ticīgie ļaudis, jo Kupravas draudzes priesteris Fēlikss Šnēveļs atzīmēja priesterības 25 gadu jubileju.

„Darba un priesterības jubilejas mums atgādina, ka mēs dzīvē steidzamies uz priekšu. Dzīve nestāv uz vietas. Atzīmējot jubilejas, mums ir jāatceras, ka jākrāj manta, kas mums būs vajadzīga mūžībā. Dievs mūs ir radījis ne tikai šai zemes dzīvei, bet mūžīgai dzīvei. Saņemot priesterības sakramentu, dvēsele sevišķā veidā tiek vienota ar Dievu. Dievam pieder priestera prāts, griba, ticība, paklausība, pienākumu pildīšana, lūgšanas un kalpošana pie altāra. Priestera uzdevums ir kalpot Dievam un dvēseļu pestīšanai. Dievs grib, lai ne tikai priesteri ir izpestīti, bet grib, lai caur priestera vārdu tiktu izpestīta tauta. Priesteris ir vidutājs starp Dievu un cilvēkiem. Priesteris ir tas, kurš rāda gaismas staru savai draudzei, kur kalpo. Lūgsimies par aicinājumu uz priesterību, lai Latvijā nepietrūktu dvēseļu ganu”, uzrunājot klātesošos sprediķī, teica Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes priesteris Pāvels Zeiļa.


Svinīgajā Sv.Misē piedalījās  14 priesteri: Fēlikss Šnēveļs (Kupravas draudze), Jāzeps Kornaševskis un Staņislavs Kovaļskis (abi no Viļakas draudzes), Ivars Vigulis (Šķilbēni), Oļģerts Misjūns (Bērži), Aigars Bernāns (Pieniņi), Pāvels Zeiļa (Rēzekne), Andris Jonāns (Bērzgale), Eduards Voroņeckis (Krāslava), Imants Petrovskis (Ciskādi), Māris Laureckis (Dricāni), ČeslavsMikšto (Vidsmuiža),  Juris Kravalis (Rogovka, Nautrēni) un Andrejs Skadiņš (Subate).


Fēlikss Šnēveļs kā pirmais bērns ticīgā ģimenē piedzima 1962.gadā Rēzeknē. Šnēveļu ģimene izaudzinājusi trīs dēlus un vienu meitu. Vecākais dēls Fēlikss sekoja aicinājumam, mācījās Rīgas Garīgajā seminārā un 1988.gada 29.maijā tika iesvētīts par priesteri. „Esmu uzaudzis ticīgā ģimenē. Mans tēvs mājās skaitīja rožukroni. Tēvs piekalpoja baznīcā par ministrantu. Mazs būdams es ar brāļiem sēdēju baznīcā pirmajā solā un vēroju notiekošo, vēlāk arī pats kļuvu par ministrantu. Rēzeknē kalpot sāka jauni priesteri, toreiz jaunais priesteris Jānis Bulis mani arī ievirzīja priesterības ceļā. Padomju laikos vienīgais Garīgais seminārs, kurš darbojās Padomju Savienībā, bija Rīgas Garīgais seminārs. Rīgā mācījās topošie priesteri no visas Padomju Savienības. Arī es mācījos daudznacionālā grupā, kur kopā ar trīs latgaliešiem mācījās ukrainis, baltkrievs, vācieši”, par savu izvēli un mācību laiku stāsta F.Šnēveļs.


Priesterim pirmā kalpošana kā vikāram bija Sv. Alberta draudzē Rīgā, pēc tam 13 gadi pavadīti Gaigalavas jeb Bikovas daudzē, kur apkalpoja arī apkārtējās mazās draudzes, piemēram, Krišjāņus, Augustovu. Septiņi gadi aizvadīti Līksnā, kur apkalpoja arī Nīcgales un Madalienas draudzes. Kopš 2009.gada priesteris kalpo Kupravas draudzē. „Divdesmit piecu gadu laikā ir izdarīts daudz. Priesteris ir instruments Dieva rokās. Mums strādāt spēku dod Dievs. Priesteriem ir grūti parādīt un uzskaitīt savus rezultātus. Priecājos, ka viens no maniem bijušajiem ministrantiem – Renārs Birkovs ir iesvētīts par priesteri”, tā F. Šnēveļs atskatās uz nostrādātajiem gadiem. Ticīgie, kuri ir piedalījušies svētceļojumus, kurus vada Fēlikss Šnēveļs, ir pamanījuši priestera hobijus. Priesterim patīk fotografēt, filmēt un veidot videofilmas. Šķilbēnu Romas katoļu draudzes svētceļnieki atzina, ka pēc svētceļojuma noskatoties filmu, bijuši pārsteigti, pa kuru laiku priesteris ir paspējis uzfilmēt tik interesantus kadrus.


Sirsnīgu paldies par kalpojumu, par palīdzību kaimiņu draudzēm, par svētceļojumu vadīšanu  priesterim Fēliksam Šnēveļam teica ticīgie no Kupravas, Vīksnas, Šķilbēniem, Viļakas, Žīguriem un Vidsmuižas (Riebiņu novada) un vēlēja priesterim kalpot vēl vismaz 25 gadus.


Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Foto: personīgais arhīvs


30.05.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...