Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Maija mēnesis – Viļakas Vissvētākās Jēzus sirds Romas katoļu baznīcā

Svētdien, 12.maijā plkst. 12.00 (pēc Sv.Mises) Viļakas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu Garīgās mūzikas koncerts.

AFIŠA


Svētdien, 19.maijā plkst.19.00  Latgales ērģeļu dienas 2013. Muzicēs – Baiba Betlere, Laura Struķe (ērģeles) un Agnese Urka, Ilze Grēvele (soprāns).

 


Ceturtais festivāls Latgales ērģeļu dienas notiks 2013. gada 11.-26. maijā Latgales katoļu baznīcās. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu baznīcā.

VIŠĶU SV. JĀŅA KRISTĪTĀJA DRAUDZES BAZNĪCA
Adrese: Krāslavas 2a, Višķu pag., Daugavpils raj., LV-5479
Prāvests: AGLONIETIS ANDREJS

Ērģeles: 2 manuāli + pedālis, 13 (12) reģistri, pneimatiskā traktūra, H. Kolbe, Rīga, 1937.g., op.19, plāno restaurēt.

Festivāla programma ir ļoti plaša un daudzveidīga: tradicionālais nakts koncerts Stirnienē, topošo ērģelnieku koncerts Krāslavā, garīgas mūzikas koncerti Viļakā un Pušā, kamermūzikas koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē, noslēguma koncerts Rēzeknē.

Latgales ērģeļu dienu īpašā viešņa ir Iveta Apkalna - starptautiski atzīta māksliniece sniegs koncertu Kārsavas baznīcā.

Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā. Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.

Festivālā muzicēs: Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne,  Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate, Diāna Zaharova un c.

Festivāla norise

2013. gada 11. - 26. maijs:

  • 11. maijā plkst. 20.00 - Nakts koncerts STIRNIENES SV. LAURENCIJA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA
  • 17. maijā plkst. 20.00 - AGLONAS BAZILIKA
  • 18. maijā plkst. 19.00 - KRĀSLAVAS SV. LUDVIKA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA
  • 19. maijā plkst. 19.00 - VIĻAKAS VISSV. JĒZUS SIRDS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA
  • 24. Maijā plkst. 18.00 - PUŠAS SV. TRĪSVIENĪBAS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA
  • 25. maijā plkst. 19.00 – KARSAVAS JAUNAVAS MARIJAS - ROŽUKROŅA KARALIENES KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA
  • 26. maijā plkst. 19.00 - RĒZEKNES JĒZUS SIRDS KATEDRĀLE

Rēzeknes – Aglonas diecēzē ir 116 katoļu draudzes, kas izvietojušās 115 baznīcās, sākot ar pieticīgiem baznīcas vajadzībām piemērotiem namiem līdz pat greznām katedrālēm. Skanošas, lietojamas ērģeles ir tikai 36 baznīcās! 11 baznīcās ērģeles ir ļoti sliktā stāvoklī. 18 instrumenti ir neskanoši vai demontēti un 54 baznīcās ērģeļu nav un nekad nav bijis...

AFIŠA

 

Sestdien, 25.maijā plkst. 18.00  MĀTES TERĒZES LŪGŠANA. Tā būs lieliska iespēja atkal satikties ar diriģentu Sigvardu Kļavu un Latvijas radio kori un valsts kamerorķestri Sinfonietta Riga.

25.maijā plkst.18.00 Viļakas Jēzus Sirds baznīcā izskanēs koncerts „Mātes Terēzes lūgšana”, kurā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Pētera Vaska jaundarbs Lord, open our eyes (Kungs, atver mūsu acis), kā arī Andreja Selicka “Litānija mātei Terēzei” un Riharda Dubras Silence, love and light (Klusums, mīlestība un gaisma). Koncertā diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā piedalīsies Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga un Rīgas Doma kora solisti.

Idejas un koncerta pamatu veido Pētera Vaska jaundarbs Lord, open our eyes. Viņa jaundarbu pirmatskaņojumi Latvijā nav bieža parādība, tāpēc notikums ir vēl jo nozīmīgāks. Koncertā skanēs arī Arvo Perta Silouans song (Siluana dziesma) un, kā klusas atkāpes vokāli isntrumentālajiem opusiem, arī divas kora a cappella kompozīcijas – Ērika Ešenvalda A Drop in the Ocean, (Piliens okeānā), un Renē Klausena Prayer (Lūgšana).

Koncerta idejas autors un Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājas Sigvards Kļava: „Programma “Mātes Terēzes lūgšana” Viļakā tiks atskaņota Maija mēnesī – mēnesī, kurš Katoļu baznīcas kalendārā ir Svētās Jaunavas Marijas mēnesis - laiks, kad tai tiek veltīti īpaši dievkalpojumi un lūgšanas. Programmas saturiskais ietvars būs apliecinājums tam,  ka patiesu un piepildītu lūgšanu spēkam nav robežu ne konfesionālu, ne nacionālu. Te būs izmantoti salīdzinoši pretmeti Latgales lūgšanu intonācijās Andreja Selicka jaunradē un amerikāņu globālista Renē Klausena mūzikā. Mātes Terēzes lūgšanu vārdi ir kā saturošs mugurkauls mūzikai, dvēselei un garam. Stāsts par ticības spēku un iedvesmas avotu. Man šī ir jauna pieredze. Pateicoties šīs programmas veidošanai, ir radušās kvalitatīvi citas attiecības, cits redzējums par Māti Terēzi. Koncerts ir veidots kā muzikāls aizlūgums, kur cilvēce Mātes Tērēzes veidolā lūdzas par visu pasauli kā par sevi.”

Māte Terēze, īstajā vārdā Anjeze Gondža Bojadžiu (albāņu: Anjezë Gonxhe Bojaxhiu), dzimusi Albānijas pilsētiņā Skopjē 1910. gada 26. augustā kā jaunākais bērns nodrošinātu vecāku ģimenē. 18 gadu vecumā Anjeze devās uz Īriju, iestājās loratenciešu klosterī, kur pieņēma vēlāk visai pasaulei zināmo vārdu – Terēze. 1950. gadā, pēc ilgas šaubīšanās un pārdomām, Vatikāns dod Terēzei atļauju Ordeņa dibināšanai. 1965. gadā pāvests Pāvils VI atļāva Terēzes vadītajai labdarības misijai sākt darbu arī ārpus Indijas. Viņa iemantoja šīs pasaules diženo – pāvestu, karaļu, prezidentu – draudzību, bet, neskatoties uz savu slavu un popularitāti, turpināja veikt visikdienišķākos darbus, ko darīja ar lielu mīlestību. Viņa runāja ar visdažādākajiem cilvēkiem, uzstājās lielu auditoriju priekšā, bet nekad nerakstīja runas. Viņai vajadzēja vienkārši lūgties, lai zinātu, ko teikt. Būdama Oksfordas universitātes goda doktore, viņa savu sadzīvi rotāja ar Jaunavas Marijas statujām, no noguruma un slimībām ārstējoties ar lūgšanu un gavēni. 1979. gadā māte Terēze saņēma Nobela Miera prēmiju, kuru ziedoja savas kustības patversmēm – viņa atteicās arī no Nobela prēmijas laureātu svinīgā mielasta, lūdzot, lai tam paredzētos līdzekļus atdotu viņas aprūpējamiem. Viņa nomira 1997. gada 5. septembrī. 2003. gada 19. oktobrī Jānis Pāvils II māti Terēzi beatificēja.

Koncertu finansiāli atbalsta:

Valsts Kultūrkapitāla fonds

Viļakas novada dome

AFIŠA

23.05.2013
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...